Strona główna
O nas
Promocje
Wykaz biletów
Kup bilet
Autokary / Busy na koncerty
Kontakt

Kurtka Ramoneska


719,00 zł

6 dostępnychROZMIAR 40 42 44 46 48 50
Długość rękawa od pachy 45 46 47 47 49 50
Długość rękawa od szwu do barku 63 63 64 65 69 69
Długość od kołnierza do dołu mierzona  z tyłu kurtki 66 66 66 68 70 72
Obwód pasa (przy zamknietym pasku) 96 100 106 108 115 118
Szerokość od pachy do pachy 56 57 58 61 65 66

  Kurtka wykonana w 100% z najwyższej jakości skóry bydlęcej. Posiada zamki na rękawach, trzy kieszenie zapinane na zamek, jedną kieszonkę zapinana na guzik, kieszeń wewnętrzną oraz delikatnie wykończoną podszewkę.

  O szczegóły prosimy pytać sprzedawcę!

  Czarna kurtka motocyklowa jest znana praktycznie na całym świecie. Jej popularność nie mija, wręcz przeciwnie, kurtka stała się jeszcze bardziej uniwersalna. Kiedyś była domeną mężczyzn, obecnie także panie mają w swojej garderobie ten specyficzny model, czyli słynną ramoneskę.

  A wszystko zaczęło się w Nowym Jorku, w roku 1928, kiedy to Irving Schott został poproszony o zaprojektowanie krótkiej skórzanej kurtki dla motocyklistów. Pierwotna wersja ramoneski była sprzedawana pod nazwą Perfecto i szyta z końskiej skóry. Już wtedy jej cechą charakterystyczną był metalowy skośny zamek błyskawiczny, który miał chronić przed wiatrem oraz zapobiegać fałdowaniu się przodu kurtki. Nie tylko charakterystyczny suwak wyróżnia ramoneski, ale także asymetryczne kieszenie ułatwiające dostęp do nich bez konieczności zdejmowania kurtki. Równie istotnym elementem wydają się suwaki przy rękawach pozwalające na swobodną regulację obwodu rękawów oraz specyficzne naramienniki pełniące przede wszystkim funkcje ozdobne. Po lewej stronie, w dolnej części kurtki jest także charakterystyczna kieszonka, która początkowo przeznaczona była na zapalniczkę. Ramoneski w tej pierwotnej wersji, ale i obecnie wyróżniają się także pasem z dużą klamrą oraz podwójnymi klapami.

  A skąd ta nazwa ramoneski? W roku 1974 powstaje jeden z pierwszych amerykańskich zespołów punkowych Ramones. Członkowie grupy tak mocno upodobali sobie te charakterystyczne kurtki motocyklowe, że stały się one wręcz znakiem rozpoznawczym zespołu. To właśnie dzięki Ramones, kurtki uznano za symbol buntu i w drugiej połowie lat 70. oraz w latach 80. ramoneski były niezwykle popularne i to nie tylko w środowisku punkowym, ale także heavy metalowym i rockowym.

  Obecnie ramoneski wciąż cieszą się wielkim powodzeniem i można je spotkać także w modowym mainstreamie. Ramoneska sklep, w którym można nabyć te klasyczne kurtki na pewno daje możliwość przełamywania różnych barier w modzie. Dawny symbol buntu mężczyzn zyskał status kurtki uniwersalnej, którą niezwykle chętnie noszą też panie i to niekoniecznie te najmłodsze. Ramoneski Poznań w bezpośredni sposób nawiązują do historii kroju, aczkolwiek kurtki nie są już robione ze skóry końskiej, ale ze skóry bydlęcej. Ramoneski świetnie się komponują z jeansami i skórzanymi botkami na koturnie, ale można także zauważyć stylizacje łączące zwiewne sukienki z ramoneskami. Twój koszyk jest pusty